czwartek, 5 stycznia 2017

Nowe narzędzia ogrodowe - Cellfast

Przed końcem roku 2016 otrzymałam przepiękny prezent od firmy Cellfast za który bardzo dziękuję :)  Wyjątkowe narzędzia ogrodowe- takie jak lubię , podręczne i wygodne w przyjemnych moich ulubionych kolorach /niebieski/.  Przyznam się szczerze, że nie udało mi się ich wykorzystać jeszcze w pracach ogrodowych -  we własnym ogrodzie i w ogrodach Klientów, bo prezent otrzymałam późną jesienią. Ale z pewnością będę je testować.

Cały zestaw składa się z 6 narzędzi :

Strona producenta : 


http://www.cellfast.com.pl

łopatka wąska i łopatka szeroka - doskonała do sadzenia małych roślin w doniczce lub w rabacie. Doskonale wyprofilowana łopatka ze stali nierdzewnej tak aby ułatwić wydrążenie otworu w ziemi. Łatwe przenoszenie i wykopywanie ziemi (zaokrąglone boki).

kultywator  - nadaje się do spulchniania ziemi w rabacie, nacięciu chwastów,usunięciu płytkich pojedynczych chwastów.widełki - podręczne narzędzie do spulchniania gleby w rabatach.

grabki - do grabienia w rabatach, na niewielkich małych powierzchniach, do spulchniania gleby.pikownik - do sadzenia cebul,nasion, wytyczania rowków pod wysiewy nasion.
Wszystkie narzędzia charakteryzuje ergonomicznie wygodna wyprofilowana rączka z podparciem na kciuk. Zęby,łopatki - wykonane ze stali nierdzewnej,łagodne krawędzie są bezpieczne dla roślin.
Narzędzia posiadają otwory umożliwiające powieszenie na haczykach. Cały zestaw wykonany jest w przyjemnym niebieskim /jak dla mnie/ kolorze. Narzędzia są lekkie co jest bardzo ważne, estetycznie wykonane z wysoką dokładnością.

Z nieukrywaną przyjemnością i niecierpliwością czekam na nowy sezon ogrodowy . Wtedy będę mogła sprawdzić jak narzędzia zachowują się po kilkukrotnym użyciu. Tego typu narzędzia to u mnie podstawa w pracach ogrodowych.

Zestaw umieszczam w mojej torbie ogrodniczej będzie czekał aż przyjdzie ciepła wiosna :)
Firmie Cellfast dziękuję za piękny prezent.


6 komentarzy:

 1. Pewnie nie możesz się doczekać, aby je wypróbować :D Dobre narzędzia to podstawa. Jestem ciekaw czy się u Ciebie sprawdzą. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak jak byś zgadł - w głowie pełno planów,w tym roku postanowienie nr 1 -dbać o swojego bloga tak bardzo zaniedbanego w zeszłym roku. Ciepło pozdrawiam z zaśnieżonego Trójmiasta :)

   Usuń
 2. Dobre narzędzia to podstawa pracy w ogrodzie. Wyglądają solidnie, z pewnością będzie się nimi dobrze pracować. Dla mnie najważniejszy jest sekator - nie wypuszczam go z ręki przez cały sezon. Szczęśliwego Nowego Roku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Ewuś, też dużo operuje sekatorem u siebie i u Klientów. To również narzędzie które najczęściej gubię - mam też swoje ulubione małe grabki,któymi zawsze wzruszam ziemię jak piele. Pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Ja też muszę poszukać dla siebie nowych narzędzi ogrodniczych... Przybliży to może mnie do wiosny? :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może ...ale styczeń szybko minie, potem luty i z górki..... :)

   Usuń

Dziękuję za komentarz :) Agnieszka