niedziela, 12 października 2014

Garden Arena - informacja prasowa

Tej jesieni wiosna wróci do Ostródy

W dniach 23-25 października odbędzie się w Ostródzie pierwsza edycja targów ogrodniczych GARDEN Arena. Po kilku udanych kiermaszach ogrodniczych, które odbyły się w Expo Arenie w latach poprzednich,tym razem będzie to wydarzenie targowe znacznie większej skali, a w gronie wystawców znajdą się firmy z kraju i zagranicy. Do udziału w targach zaproszono także licznych profesjonalistów, wielbicieli zieleni oraz tematyki ogrodnictwa. To wszystko sprawi, że pomimo kalendarzowej jesieni w Ostródzie znowu się zazieleni…
Rozpoczynające się 23 października targi GARDEN Arena będą największą tego typu imprezą w regionie Warmii i Mazur. W czasie trzech targowych dni odwiedzający będą mogli zapoznać się z bogatą ofertą wystawców z kraju i zagranicy. Na „zielonych stoiskach” w Expo Arenie będzie można zobaczyć, a także zakupić - rośliny doniczkowe, krzewy ozdobne, nasiona oraz akcesoria ogrodnicze.
Październikowe targi będą miały premierowy charakter wśród imprez targowych organizowanych w województwie warmińsko - mazurskim. Mimo, że będzie to dopiero pierwsza edycja tej imprezy, udało nam się do tej pory zachęcić do udziału w GARDEN Arenie, liczną grupę firm z branży ogrodniczej - mówi Robert Radkiewicz, menager targów Garden Arena. Szczególną uwagę należy zwrócić na udział firm zagranicznych. Między innymi, swoje ciekawe stoiska zaprezentują ogrodnicze firmy z Belgii, Niemiec i Włoch. Naprawdę będzie co oglądać - dodaje.


Ale tegoroczna GARDEN Arena to nie tylko rośliny i akcesoria ogrodnicze. Organizatorzy imprezy zadbali również o jej stronę merytoryczną. Wszyscy odwiedzający targi będą mogli skorzystać z interesujących wykładów oraz szkoleń prowadzonych przez specjalistów, jak również zapoznać się z poradami udzielanymi w strefie eksperckiej. Dla odwiedzających została również przygotowana specjalna wystawa fotograficzna pt. "Ogrody botaniczne świata", która powstała dzięki współpracy naukowców zajmujących się architekturą krajobrazu na uniwersytetach w Polsce, Słowacji, Czechach, Niemczech i Węgrzech. Ich prace utworzą ciekawecykle tematyczne zatytułowane: „Przestrzeń Ogrodu”, „Obiekty Architektoniczne”, „Mała Architektura”, „Ogrody Zimowe”, „Kompozycje Roślinne”, „Rodzaje i Gatunki”, „Fauna w Ogrodzie”.


Tegoroczne targi GARDEN Arena będą dostępne dla wszystkich odwiedzających w dniach 23-25 października w godzinach 10-17, a wstęp będzie bezpłatny. 

Szczegółowe informacje na temat imprezy są dostępne na stronie: www.garden-arena.pl

6 komentarzy:

 1. U mnie o tej porze będą targi roślin, już ostatnie w tym roku. Pora pożegnać sezon :) Bierzesz udział w tych targach?
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj szkoda że to tak daleko ode mnie a nie w moim rejonie uwielbiam łazić po takich imprezach na pewno nie wrócił bym z pusty koszykiem zresztą jak zawsze zazdroszczę ci tej imprezy pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam Cię serdecznie, dziękuję za odwiedziny. Z wielką przyjemnością odwiedziłabym takie targi, ale mając oczy jak anteny satelitarne, trudno byłoby z nich wyjść. W Twoim ogrodzie kwietnie przynajmniej jak w lipcu, ale przebarwiające się liście mówią co innego. Kaloszki jako ozdoba to niezły pomysł, a te na nogach w podłużne paski to sprytny pomysł na wydłużenie nóg.Sprytne!!!!. Wczoraj był upał sierpniowy, a dziś pada październikowo, ale jest ciepło. Przytulam Cię serdecznie,

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :) Agnieszka